Дизайн інтер'єру в стилі арт-деко

Період арт-деко був дуже популярним в Америці та Європі у 1920-х та 1930-х роках, на відміну від більш мінімалыстичного модерну, що передував йому. Як і в стилі модерн , арт-деко впливав на всі сфери декоративно-прикладного мистецтва і вважався дуже гламурним, елегантним, функціональним та сучасним. Це швидко стало популярним стилем оформлення інтер’єру.

В інтер’єрному декорі, як і в архітектурі, в стилі арт-деко все говорилося про те, щоб зробити велику заяву. Сміливі геометричні візерунки з жорсткими кутами та чітка перевага симетрії в дизайні все символізували цю хвилю галузі. У той же час щедре використання золота, сталі та різноманітних дорогих матеріалів говорило про багатство.

Арт-Деко вижив через революцію 20-х, Депресію 30-х років і навіть глобальний конфлікт, який охопив 40-ві, перш ніж остаточно не згас в 50-х роках, поступившись, принаймні, в інтер'єрі , стилю Середньовіччя модерну . Незважаючи на це, арт-деко зараз переживає відродження. Періоди та репродукції цього знакового стилю стають дуже затребуваними. І хоча ви, можливо, не хочете, щоб весь ваш будинок виглядав так, як його прикрасив Великий Гетсбі, якщо ви хочете додати трохи живого  чуття до свого житлового простору, ось усе, що вам потрібно, щоб прожити його в стилі арт-деко.

Характеристика дизайну інтер'єру арт-деко

Геометричні та кутові форми, екзотичні матеріали та лінійне оздоблення характеризують дизайн арт-деко. Погляд міцний і сміливий, без метушні і романтики.

Матеріали

Деякі матеріали з’являються знову і знову в дизайні інтер’єру арт-деко: нержавіюча сталь, дзеркала, хром, скло, лак, інкрустована деревина і навіть екзотичні шкури, як акула і зебра. Також часто використовувались дорогі матеріали, такі як чорне дерево, мармур та рідкісні ліси, що робило доступними деякі предмети арт-деко лише для заможних.

Загальні теми

У дизайні арт-деко регулярно зустрічаються кілька тем. Вони включають:

  • Листя, гілки та пір’я
  • Трапеції
  • Стилізовані тварини
  • Шеврони та зигзаги
  • Сонячні спалахи
  • Зубчасті, загострені краї, на які надихнули хмарочоси (наприклад, будівля Chrysler)

Як прикрасити в стилі арт-деко

Якщо ви хочете включити деякі елементи дизайну арт-деко у свій будинок, вам пощастить. Дуже легко додати одну-дві штуки або прикрасити цілий будинок у цьому самобутньому стилі. Ось декілька вказівок, які допоможуть вам пройти процес.

Кольори

Кольори в стилі арт-деко яскраві і сміливі з великою кількістю контрастів. Яскраві та глибокі жовті, червоні, зелені, блюзові добре поєднуються із сріблом, чорним та хромом.

Якщо ви хочете чогось м'якшого, спробуйте кремові та пастельн, які також часто використовувались у вітальнях, їдальнях та спальнях. Ці кольори красиво контрастують з полірованою деревиною та лакованими меблями, звичними для цього періоду.

Меблі

Вибирайте міцні, обтічні форми без надмірностей. Меблі з екзотичного дерева, як зебра, а також хромовані та дзеркальні шматки - чудові варіанти.

Меблі в стилі арт-деко мають великі масштаби. Серванти, броньовики та «щедрі» стільці - це типово для цього періоду.

Тканини

Не використовуйте в кімнаті арт-деко жодної красивої флористики та пледів. Тканини в цьому стилі зазвичай або суцільних кольорів, або геометричних малюнків.

Для додавання акценту спробуйте додати яскраві моменти з подушками в суцільних контрастних блоках. Ключове слово, яке слід пам’ятати, - «жирний».

Підлога

Лінолеум в абстрактних конструкціях або чорно-біла плитка є типовими, як і лаковані підлоги. Полірований паркет також ідеально підходить для підлоги.

Майте на увазі, що підлога в період арт-деко були б обкладені великими килимами в геометричних візерунках, тому сміливо робіть це, якщо захочете.

Освітлення

Люстри часто виготовлялися зі скла та хрому (що було зовсім новим матеріалом у той час). Скло іноді емалювали. Біле скло і кольорове скло в стилі Тіффані також були дуже поширеними.

Включивши ці та  інші елементи арт-деко  у свій декор, ви можете домогтися обтічного та модерністського вигляду періоду арт-деко.

Коментарі

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим.
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.